Po raz kolejny w dniach 17 – 19 czerwca br. gościliśmy w hotelu „Pory Roku Hotel i Natura ****” w miejscowości Czystebłota na Pojezierzu Brodnickim, aby wypełnić nasz statutowy obowiązek, doskonalić się zawodowo oraz naładować baterie. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy się zobaczyć „na żywo” i przywitać osobiście nową członkinię Towarzystwa - Renatę Mirosławską.
Pierwszy dzień obrad Walnego Zgromadzenia, miał charakter sprawozdawczy z działalności Towarzystwa za miniony okres od czerwca 2019 do czerwca 2021 r. Walne Zgromadzenie jednomyślnie udzieliło absolutorium dla Zarządu w składzie: Tadeusz Drapała – Prezes, Piotr Mikulski – Wiceprezes, Łukasz Woronkiewicz – Wiceprezes. Podziękowaliśmy Kolegom za dwa lata ciężkiej i bardzo ważnej pracy na rzecz Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych. Dzień zwieńczyła uroczysta kolacja z oprawą muzyczną.
Drugiego dnia Walnego Zgromadzenia odbyła się ożywiona dyskusja na temat kierunków i programu działania Towarzystwa, a także Wybory Prezesa i Zarządu Towarzystwa na kolejną kadencję, w składzie:
Prezes: Tadeusz Drapała, Wiceprezes: Piotr Mikulski, Wiceprezes: Łukasz Woronkiewicz.
Gratulujemy wybranemu Zarządowi uznania i życzymy dużo satysfakcji z pracy na rzecz Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych w nowej kadencji.
Po obradach uczestnicy korzystali z lokalnych atrakcji obcowania z niczym niezmienioną przyrodą, m.in. kąpieli w jeziorze, wycieczek leśnych i kąpieli słonecznej. Podsumowaniem zebrania było wieczorne grillowanie.
W ostatnim dniu spotkania odbyła się część szkoleniowa na temat „Wybranych problemów szacowania służebności i bezumownego korzystania z nieruchomości – współczynnikach i ich zakresach”. Wykład z częścią warsztatową poprowadzili: Ewa Ochman-Milarska i Jarosław Matejczuk (autor artykułu w tej tematyce pt. „Używanie nieruchomości pod infrastrukturę – przypadki o charakterze służebnościowym: przesył i drogi” opublikowanego w Biuletynie Nieruchomości nr 1, listopad 2010 r.). Prowadzący przedstawili swoje autorskie metody stosowania współczynników i ich zakresu w interesujących przypadkach dotyczących problematyki służebności drogi i bezumownego korzystania, z jakimi spotykamy się często, w swojej pracy.
Składamy serdeczne podziękowania dla Organizatorów spotkania, w szczególności dla Ewy Mordzak, która zadbała o wszystkie szczegóły, dla Prelegentów za dużą dawkę praktycznej wiedzy i dla wszystkich Uczestników za wspaniałą atmosferę.
Do zobaczenia w październiku, w znanym i lubianym Uniejowie.